top of page

Time is TBD

|

קיבוץ תובל

Unmasking The Face

ריטיריט זה הוא הראשון בסדרת הריטיריטים להסרת השריון הגופני-רגשי-שרירי מהגוף. בריטירט זה נתמקד בהסרת המסיכה מהפנים. נסיר את הזיוף ונתחבר אל אותנטיות, ביטוי, חיות הרפיה ושחרור. נמיס את השריון השרירי-רגשי מהעיניים, אף, פה, גרון, צוואר וראש באמצעות עבודה עם הגוף והנשימה, ביו-אנרגיה, שחרור רגשי ומדיטציה.

Unmasking The Face
Unmasking The Face

זמן ומיקום

Time is TBD

קיבוץ תובל

פרטי האירוע

 ריטיריט זה הוא הראשון בסדרת הריטריטים להסרת השריון הגופני-רגשי-שרירי מהגוף.

בריטיריט זה נתמקד בהסרת המסיכה מהפנים.

נסיר את הזיוף ונתחבר אל אותנטיות, ביטוי, חיוּת הרפיה ושחרור. 

נמיס את השריון השרירי-רגשי מהעיניים, אף, פה, גרון, צוואר וראש באמצעות עבודה עם הגוף והנשימה, ביו-אנרגיה, שחרור רגשי ומדיטציה - בשיטת פולסיישן.

האישיות שלנו היא המסיכה אותה אנו מציגים לסביבה, למעשה אנו נוהגים להחליף את המסכות, תלוי בסביבה בה אנו נמצאים. לעיתים, חלקנו יותר וחלקנו פחות מראים ומראות את פנינו האמיתיות, את המהות שלנו. בריטריט זה נמיס ונשחרר את המאמץ להסתיר ולשנות את עצמנו, נשחחר מתח שנוצר בגוף ובמיוחד באזור הפנים כתוצאה מהדחקה של רגשות וביטויים ספונטניים ואותנטיים כך שנוכל להתהלך עם פנים רגועות יותר, רפויות שמראות את מה ומי שאנו ומסוגלות לתת לעולם להיכנס אלינו, נוכל לתת לחיים לזרום בנו יותר בחופשיות וכתוצאה מכך לחוש יותר נחת, שמחה עונג וחיבור עמוק איתנו ועם העולם.

נרקוד ונחזור אל הגוף.

נגביר את המודעות לגופנו ולמתרחש בנו ובסביבתנו ע״י תרגול מדיטציות שקטות ואקטיביות ותרגולים נוספים.

נתרגל תרגילי קרקוע:

נתרגל תרגילים פיזיים פשוטים שמחזירים אותנו אל הגוף.

פעילות גופנית ביו-אנרגטית:

נתרגל פעילות גופנית העוסקת בעיקר בכושר רגשי. היא עוסקת בתרגול של לשים לב למה שקורה בתוכנו ולאפשר לעצמנו לבטא זאת. בעזרתה אנו מתמקדים/ות בחיבור שלנו למי שאנחנו ומאפשרים/ות לנו להתאמן בביטוי מי שאנחנו. היא מסייעת לנו למצוא את האינסטינקטים שלנו ולהביע אותם או להיות מסוגלים/ות להכיל את הדחפים שלנו בהתאם לסיטואציה שלפנינו.

עבודת נשימה וסשנים של נשימה:

ננשום נשימות מלאות ומודעות מהרגע שנתחיל את הריטריט. הנשימה היא החיים, חיינו התחילו עם השאיפה הראשונה ויסתיימו עם הנשיפה האחרונה. נעבוד עם סשנים של נשימה ביו אנרגטיים, נשימות עם פה פתוח ממוקדות הסרת שריון - באמצעות תרגילים מסויימים נעביר את המיקוד לאזור העיניים/ הפה /גרון. ננשום עמוק עם פה פתוח, נטעין את הגוף בחמצן, אנרגיית חיים, כתוצאה מזה נפגוש ונחוש את המכווץ והמתוח בגופנו - את שנוצר כתוצאה מהדחקה של רגשות וביטוי אותנטי וספונטי אזההזמנה תהיה לתת חופש מלא ואיפשור לכל מה שרוצה ביטוי: כאב, כעס, עונג, צחוק, בכי, תנועות גוף מסויימות, צלילים ומילים שיתנו לגוף לבטא ולשחרר את שהודחק, ניתקע ונחסם בגופנו ובמיוחד בפנים, בעיניים, בפה, בגרון ובצוואר.

זמן שחרור, הרפיה והתמסרות.

הריטריט נמשך 4 ימים, 2 ימים מלאים ועוד שני חצאי ימים.

הפעילות מתחילה כל יום ב7 בבוקר ומסתיימת לבין תישע לעשר בערב (עם הפסקות במהלך היום).

✪ בחצי היום הראשון (יום רביעי) נתמקד בהכרות, חיבור לגוף, לנשימה, ליכולת לבטא רגשות דרך הגוף ולמדיטציה ובזאת נתכונן לימים הבאים.

✪ ביום השני (יום חמישי) נתמקד בהסרת השריון מהעיניים, הראש והחלק העליון של האף.

✪ ביום השלישי (יום שישי) נתמקד בהסרת השריון מהפה, הגרון והצוואר והחלק התחתון של האף.

✪ היום הרביעי (יום שבת) יוקדש לאינטגרציה, פעילות יותר רכה המכינה לחזרה הביתה.

הריטריט הוא אינטנסיבי, הן מבחינה פיזית והן מבחינה רגשית. תעבוד/תעבדי הרבה עם הגוף, תנוע/י, תרקוד/י, נצעק, נשאג, נצחק, תתבטא/י, תשחרר/י רגשות שניתקעו בגופך ובמיוחד באזור הפנים ובזאת:

✪ תשחרר/י מתחים כרוניים מהגוף.

✪ הפנים שלך ישתנו - מפנים נוקשות ומאובנות לפנים חיות (הפנים ממש משתנות ומתרככות).

✪ ריטיריט זה יעודד אצלך הבעה רגשית גדולה יותר.

✪ הפנים שלך יתעוררו מחדש ויהיו מסוגלות להראות מגוון רחב יותר של רגשות והבעה אותנטית.

✪ הפנים שלך ישתחררו מאחיזה של דפוסי שליטה כרוניים (דפוסים שלוקחים מלא אנרגיה, יוצרים מתחים וכאבים ומרחק מעצמנו).

✪ לאחר הריטריט תגלה/י שתוכל/י להוציא ולהביע יותר בקלות את שנמצא בפנים וגם מה שנמצא בחוץ יוכל לחדור עמוק יותר אליך מכיוון שכלי ההבעה הבסיסיים שלך - העיניים, הפה והגרון יהיו יותר זמינים לזרימת האנרגיה הד-כיוונית הזו.

✪ תחווה/י יותר עוצמה, חיות וחיוניות!.

✪ תחווה/י פתיחה ליותר עונג, שקט, נחת, שמחה ואהבה שהם הטבע של כולנו, מתחת למסיכה והשריון.

✪ אחרי הריטריט הזה תגלה/י ותחווה/י חיוך הרבה יותר אמיתי, המקושר למקורות האהבה, הצחוק והשמחה הטבעיים והאותנטיים שלך.

✪ ועוד מתנות משדרגות חיים וחיוניות כדי להרגיש חי/ה בחייך!

וכל זאת במקום הכי יפה בארץ, בגליל המערבי, בקיבוץ תובל הנמצא על הר גבוה עם נוף מטריף! וכמובן אוכל טעים טעים, צמחוני-טבעוני משובח ממש שיהיה נעים לעינינו וטעים לפינו ויזין את גופנו המתוק תוך כדי עבודה גופנית- רגשית חזקה זו.

על השיטה פולסיישן (Pulsation), השיטה איתה אנו נעבוד:

פולסיישן זאת שיטה לחקירה עצמית, צמיחה, טרנספורמציה אישית ומדיטציה.

שיטה זו עובדת דרך הגוף ומערכת אנרגיית החיים, כדי להחזיר לעצמינו את החיוניות והחיות הטבעית ואת כושר ההבעה האותנטי.

שורשי השיטה הם בעבודותיו של וילהלם רייך ואלכסנדר לואן, תלמידו שפיתח את הביו-אנרגיה, עבודת הנשימה והשחרור הרגשי.

מאוחר יותר, עבודה זו המשיכה והתפתחה על ידי צ`ארלס קלי ב"מכון רדיקס" בקליפורניה.

במהלך 30 השנים האחרונות, באוירת המדיטציה של הקומונה הבינלאומית של אושו (פונה, הודו), השיטה התפתחה ע״י אנישה דילון (תלמידתו של צ׳ארלס קלי), השיטה גדלה והפכה לאחת השיטות המערביות המובילות לפסיכותרפיה.

הטכניקות בפולסיישן מאפשרות לאנשים לבוא בקשר עמוק יותר עם גופם ולעזור להם להיות מודעים למתחים כרוניים אשר מגבילים את חופש התנועה ואת היכולת לבטא רגשות.

רייך קרא למתחים האלה: "שריון שרירי".

פולסיישן מציעה מגוון רחב של טכניקות ותרגילים לשחרור שריון זה.

כאשר מתחים אילו מתחילים להתפוגג ולהתרכך, אנרגיות שהודחקו עמוק יכולות להשתחרר בצורה של גלים של רגשות ותחושות.

באמצעות שחרורים רגשיים עמוקים אלה, הגוף הופך להיות רגוע וזמין יותר להרגיש במלאות תחושות של אהבה, שמחה, אמון ועונג.

על המנחה:

אלה סטיאם

מנחה, יוצרת, תרפיסטית, מפיקה, יזמית, כהנת במקדש החיים ובעלת המותג ALIVE.

מחזירה אותך לבית, לגוף, לאותנטיות, עונג, חיוּת ונחת באמצעות עבודה עם הגוף, הנשימה ואנרגיית החיים, שחרור וביטוי רגשי ותהליכי הסרת שריון קבוצתיים ופרטניים.

תומכת בעוררות אל החיים וחגיגתם על ידי יצירת חגיגות יוצאות דופן, מרחבי משחק וחקירה, מרחבי פתיחה והתפתחות אל חווית חיים שמחה, מענגת ומספקת יותר.

בעלת נסיון של עשור בעבודה עם הגוף, הנשימה ומערכת אנרגיית החיים.

מתמחה בעבודה עם הגוף והנשימה בטכניקת ״Pulsation״ אותה למדתי באיטליה ע״י מייסדת השיטה אנישה דילון וכבר 6 שנים בתחום, יוצרת סדנאות קצרות ותהליכים מעמיקים, קבוצתיים ופרטניים.

פרטים טכניים:

תאריכי הריטריט:

8-11.3

(נוריד את המסיכה מיד אחרי פורים ;))

ניפגש ביום רביעי 8.3 ב15:00 ונסיים בשבת 11.3 בסביבות השעה 15:00.

קבוצה:

הקבוצה היא קטנה ואינטימית זאת על מנת לאפשר יחס אישי לכל משתתפ/ת ועדיין להנות מיתרונות העבודה הקבוצתית. הקבוצה תימנה מקסימום 14 משתתפים/ות, נשים וגברים. מתאים גם למי שאין לו/ה נסיון בעבודה רגשית/ עבודה עם הגוף והנשימה ומתאים מאוד גם למי שיש נסיון רב!.

ממליצה ממש להגיע לאחד ממפגשי האסנס טמפל בתל אביב לפני ההגעה לריטריט, במיוחד למי שאין לו/ה הכרות עם השיטה. (ניתן למצוא מידע על מפגשי האסנס טמפל באתר, באירועים).

לינה:

במתחם שני חדרים גדולים ונעימים ללינה, חדר לנשים וחדר לגברים. יש אפשרות ללון באוהל בשטח המקום או בפתרון לינה אחר לבחירתך באזור. תהיינה מקלחות חמות וכל התנאים לשהות נעימה, תומכת, נוחה ומפנקת.

אוכל:

אוכל טוב זה כיף וחשוב במהלך עבודה כזאת! נעבוד הרבה עם הגוף, נניע אנרגיה והגוף יהנה ממש מהזנה טובה, בנוסף, החושים מתחדדים והיכולת לחוש עונג צומחת :)

במהלך כל הריטריט, נזכה להיות מוזנים מפרי יצירתה של ״המכשפע״ - אוכל טבעוני, צמחוני ערב לחך ומרהיב עיינים אשר יזין את הגופים המתוקים שלנו.

9 ארוחות משובחות ומפנקות, 3 ארוחות ביום. ארוחה ראשונה ברביעי בערב וארוחה אחרונה בשבת בצהריים (ניתן להתחשב בצרכים תזונתיים, אלרגיות וכדומה).

פינת קפה/תה, פירות ונשנושים תהיה זמינה עבורך במהלך כל הריטריט.

כאן תוכלו להתרשם מהמכשפע:

https://www.advanavim.com

עלות:

לנרשמים/ות מוקדם עד 18.2 בחצות:

2,388₪

כולל הכל!

לינה, 9 ארוחות + נשנושים בין לבין, וארבעת ימי פעילות (רביעי-שבת)

לאחר מכן, במידה וישאר מקום:

2,788₪

כולל הכל! לינה, 9 ארוחות + נשנושים בין לבין וארבעת ימי הפעילות (רביעי-שבת)

✪ במידה ותבחר/י לישון באוהל/ מקום אחר יקוזזו 250₪ מהסכום הכולל.

✪ ניתן לשלם בתשלומים! עד 12 תשלומים ללא חיובים נוספים.

✪ התשלום הוא מראש בלבד, באשראי, או ביט ניתן ליצור קשר לבדיקת אפשרויות נוספות לתשלום אם יש צורך.

✪ כדי לשמור על הריטריט אינטימי ועל מנת שיתאפשר לתת את מלוא תשומת הלב לכולם/ן ההרשמה מוגבלת ל14 משתתפים/ות בלבד, כדאי להבטיח את מקומך איתנו ולהירשם.

הרשמה ותשלום כאן!

חשוב לך לדבר לפני ההרשמה? יש לך שאלה? מוזמנת לשלוח הודעה בוואצאפ למספר 054-2429889 או להשאיר פרטים דרך״יצירת קשר״ באתר.

מידע נוסף ומפורט יותר על מהות הריטיריט

מה פירוש המושג הסרת מסיכה?

האישיות שלנו היא המסיכה אותה אנו מציגים לסביבה, למעשה אנו נוהגים להחליף את המסכות, תלוי בסביבה בה אנו נמצאים. לעיתים, חלקנו יותר וחלקנו פחות מראים ומראות את פנינו האמיתיות, את המהות שלנו.

השורש של המילה ׳personality׳ (אישיות) הוא ׳persona׳ (לטינית).

מה זה פרסונה? (ע״פ ויקיפדיה)

  1. תפקיד חברתי
  2. דמות שמגולמת ע״י שחקן
  3. המסכה או המראה שאדם מראה לעולם

התרגום המקורי לפרסונה מלטינית הוא: ׳מישהו שמדבר דרך מסיכה׳ וזאת כי ביוון העתיקה, בתיאטראות, השחקנים תמיד לבשו מסיכות כדי לגלם את הדמויות אותם שיחקו ודיברו דרך המסיכות.

כיום, אנו משתמשים/ות במילה ’personality‘ (אישיות) כדי לתאר את אופיו של אדם (הוא חמוד, היא מנומסת, האישיות שלה כובשת וכו׳)  וזה מאוד משמעותי שהכוונה המקורית הייתה למסכה המכסה פָּנִים, כי זה בעצם מה שהאישיות עושה - מכסה את הַפָּנִים והַפְּנִים.

אישיות היא המידע על עצמנו, התמונה הכללית שאנו מציגים לעולם, והביטוי של האישיות שלנו מגיע בעיקר דרך הפנים. הדימוי שלנו יכול לבוא לידי ביטוי גם דרך הגוף, דרך הבגדים שאנו לובשים, המכונית בה אנו נוסעים וכן הלאה, אבל בעיקר, הפנים – המבטים, ההבעות, ההתבטאויות – הן שמעבירות את סוג האדם שאנחנו.

בהתחלה, בעבר הרחוק שלנו כאנושות (וגם כילדים, אצל רובנו) לא היה הבדל בין מה שהרגשנו בפנים לבין מה שהוצג על הַפָּנִים. כמו כל דבר אחר שקשור לגוף, הַפָּנִים הם חלק מהחייתיות שלנו ובעלי חיים מתבטאים בפשטות ובאמת, ללא מחשבה, שליטה או צנזורה.

ככל שהפכנו מתורבתים יותר והתחלנו לחיות יחד ביחידות חברתיות גדולות יותר, הצורך בשיתוף פעולה, הפשרה, פיתוח המוסכמות והאיסורים חיככו את הביטוי החיצוני האותנטי שלנו.

למדנו איך להיות מזוייפים, איך להתאים את ההתנהגות שלנו כדי לקבל את מה שהיינו צריכים/ות מהסביבה החברתית, וההרגל הפוליטי הזה נמשך גם היום.

בחיינו, אנו נוטים להראות פנים מסוימות לאהובנו, פנים אחרות לאנשים בעבודה ופנים אחרות לילדינו.

הפנים מסוגלות להביע שפע של הבעות ואנחנו לומדים כיצד להתאים את השרירים כדי להציג את ההבעה הנכונה לאירוע הנכון - זה הופך להרגל כה מושרש שאנחנו אפילו לא חושבים על זה.

הפנים הם המקום שבו נמצאים רוב איברי החישה שלנו - עיניים, אוזניים, אף, לשון - ושם אנו אוספים מידע על העולם הסובב אותנו בצורה של ראייה, שמיעה, ריח וטעם. זה הגבול שבו הַפְּנִים שלנו נפגש עם הפריפריה, עם החוץ, ושם אנו שומרים/ת על קו ההגנה הראשון שלנו.

מבחינה אנרגטית, הַפָּנִים הם פתח שדרכו אנו יכולים להזמין את העולם אל תוכנו, לחדור דרך ההגנות שלנו. כאן, אנו קובעים אם זה בטוח להיפתח לאחרים, או שעדיף להישאר סגור.

לכן אין זה מפתיע שמצטבר מתח רב בשרירי הפנים, הראש והצוואר.

אנו שואפים/ות כל הזמן לשלוט בפנים, ליצור ולתחזק את הסוג הנכון של המסכה החברתית ולשמור אותה במקומה, להראות מה שמקובל תוך הסתרת השאר.

בריטריט, נמיס, נרפה ונסיר את המסיכה הזאת.

נחזיר את התנועה והחיות לשרירי הפנים וניפתח להבעה אותנטית באמצעות עבודה עם הגוף והנשימה, שחרור רגשי של הרגשות שנתקעו בכל הגוף ובעיקר בגרון, פה והעיניים.

הסרת שריון מאזור העיניים - Ocular Segment

(יום 2 בריטריט)

כל אזור הפנים הוא צינור לאנרגיה שנעה אל הגוף ומהגוף, במיוחד דרך העיניים - אומרים ש80% מהאנרגיה שלנו נכנסת ויוצאת דרך העיניים.

לכן, תהליך הסרת השריון מהגוף מתחיל מהראש, מהעיניים, מה-Ocular Segment כמו שוילהלם רייך (אבי הפסיכותרפיה הגופנית, זה שהעביר את התורה הזו) כינה אזור זה.

כל הרגשות שלנו יכולים להיראות דרך העיניים ובאותה מידה יכולים להיחסם בעיניים.

ילדים פתוחים ופגיעים באופן טבעי להשפעות אנרגטיות ורגשיות סביבם. כשהילד מוקף באווירה אוהבת, שנוצרת על ידי הורים אכפתיים, הוא קולט – ויזואלית ואנרגטית – את כל הרשמים הללו, בעיניים פקוחות לרווחה, בעיניים בוטחות.

עם זאת, ילד שמוצא את עצמו בין הורים שצועקים אחד על השניה או כל דבר אחר שיוצר אווירה לא נעימה ולא בטוחה יחסום באופן לא מודע את האנרגיה האלימה הזו מלהיכנס, במיוחד מבחינה ויזואלית, כי אף ילד לא רוצה לראות דברים מסוג זה מתרחשים סביבו.

חסימה סביב העיניים לובשת לעיתים קרובות צורה של קוצר ראייה, או/ו בעיות ראיה שונות הקשורות למתח שנגרם בעין, שמקורו בפחד.

שרירים מתוחים מסביב לעיניים מכילים רגשות מודחקים, וכאשר הרגשות הללו מתעוררים ומתחילים להשתחרר ע״י הבעת הרגשות, הם מביאים בעקבותיהם בהירות חדשה של ראייה חיצונית ופנימית ואפשרות להביא ולשחרר את שצף ועולה מין הַפְּנִים אל הַפָּנִים.

עבודה עם העיניים היא כמו להוריד את המכסה מהסיר, שברגע שהוא משתחרר, מתחיל לפתוח תעלות לאנרגיה לעבור מלמטה כפי מעלה דרך שאר הגוף.

ראייה ברורה כוללת לא רק את העיניים הפיזיות, אלא גם את העיניים של ההבנה והאינטואיציה. העיניים הפיזיות עשויות לתפקד בצורה מושלמת, בעוד מצב של כמעט עיוורון יכול להתקיים ברמה אנרגטית או אינטואיטיבית עדינה יותר.

בעבודה טיפולית יש חשיבות ליכולת 'ראייה פנימית'. בלי זה עלולות להתרחש כל מיני חוויות, כל מיני רגשות עלולים להשתחרר, אבל אם אין יכולת לתפוס את משמעותם בהקשר של החיים שלנו, זה כמעט תרגיל מבוזבז. אותם דפוסים ישנים ימשיכו לצבור מתח, שוב ושוב.

מכיוון שתהליך הסרת השריון פועל מהחלק העליון של הגוף כלפי מטה, ומהשכבות החיצוניות ביותר של הרגשות לכיוון השכבות העמוקות הקרובות יותר לליבה, אנו תמיד מתחילים את תהליך הסרת השריון הגופני עם אזור העיניים.

בריטריט, נחווה מגוון תרגילים כדי לשחרר את שרירי העיניים ולשחרר דפוסי אחיזה ומתח הקיימים באזור.

הסרת שריון מאזור הפה, הגרון והצוואר - Oral Segmant, Servical Segment

(יום 3 בריטריט)

אזור הפנים השני איתו נעבוד בריטריט נקרא ״Oral Segmant״ (ע״י וילהלם רייך) מקטע זה כולל את את הפה, השפתיים, הלשון, השיניים, הלסת, האוזניים, החצי התחתון של האף וחלק האחורי של הראש מאחורי הפה.

חשוב מאוד לעבוד על אזור זה, בתחילת תהליך הסרת השריון הגופני ולכן מתחילים איתו מייד. לאחר העבודה על העיניים. 

למה?

✪ כמויות אדירות של אנרגיה נכנסות ויוצאות מהגוף. כל הצלילים והמילים שלנו באים לידי ביטוי דרך אזור זה.

✪ כל ההזנה שלנו נלקחת או נדחת דרך הפה.

✪ הנשימה מתרחשת גם דרך אזור זה (פה/אף).

✪ תחושות ורגשות עמוקים יותר העולים מהלב והבטן עוברים דרך קטע זה על מנת למצוא ביטוי.

✪ הפה הוא המקום בו אנו, כתינוקות, ינקנו את השד של אמנו, שם חווינו לראשונה הנאה עמוקה - אפילו, לפי רייך, סוג של אורגזמה דרך הפה. הוא גם אומר שאם לא ינקנו, המתח או ההחזקה בפה כתוצאה מכך יעכבו את יכולתו הטבעית להנאה חושנית. העבודה עם אזור זה מחזירה את היכולת לחוש ולהכיל הנאה.

✪ הפה, השפתיים והלשון מעורבים כולם בנשיקות בזמן משחק מקדים ועשיית אהבה, וחלקים אלו בגוף חשובים לנתינה וקבלה של הנאה במיניות בוגרת. 

✪ הפה מאוד פעיל בהבעת רגשות וכמו בכל קטע שדרכו עוברת הרבה אנרגיה, גם כאן יכולים לקרות הרבה מאוד חסימות ומתח.

המתח הזה התחיל להיווצר כשהיינו ילדים, כשהורינו אמרו לנו להפסיק לבכות ולצרוח ניסינו לחנוק את האנרגיה והרגש שעלו עם הגרון, בלענו אותם בחזרה למטה, בעוד הפה נסגר היטב כך ששום דבר לא יוכל לברוח לעולם החיצון. רצינו לנשוך ולהוציא לשון כשכעסנו, אך לימדו אותנו שאסור ולחייך חיוך מזוייף במקום.

הנשיכה והוצאת הלשון הם אינסטינקטים חייתיים בריאים ונחוצים לזרימה הטבעית של האנרגיה בגופנו, במיוחד כילדים, זמן בו כל-כך גבולות נחצו לנו.

חשוב להבין, שהרבה מהאינסטנקטים החייתיים נמצאים בנו, חשוב להכיר בחלק הזה, לתת לו מקום ולבחור מתי ואיך ראוי להשתמש באינסטינקטים האלו, אך להכחיש כל קשר אליהם, זו פשוט הדחקה ולא האמת.

אצל ילדים רבים ניתן לראות את האינסטיינקטים האלה לפני שהם 'מאולפים' כראוי על ידי הוריהם הם מרבים להשתמש בפה בצורה חייתית כדי להביע את רגשותיהם. הם צועקים, נושכים, מוציאים לשון בבוז ובכך מבטאים את הכעס שלהם.

בריטריט נלמד להתחבר לאינסטינקטים האלה ולהשתמש בהם כדי לשחרר מתחים שהצטברו באזור. בפה מצטברים כל סוגי הרגשות, בנוסף לכעס, גם כאב ופחד - שסביר שיצוצו במהלך הריטריט ובכל עבודת הסרת שריון, נשחרר אותם ע״י שניתן להם מקום ונרגיש אותם במלאות.

שים/י לב: בתהליך הזה, כל חיוך מלאכותי או נסיון הקסמה שטחי שטופח במהלך השנים צפוי להעלם! (אם אינך מתכוון/ת לרוץ לכנסת אז זהו מחיר קטן לשלם;))

אחרי הריטריט הזה תגלה/י ותחווה/י חיוך הרבה יותר אמיתי, המקושר למקורות האהבה, הצחוק והשמחה הטבעיים והאותנטיים שלך.

הservical segment הוא המקטע השלישי איתו נעבוד בריטריט זה.

מקטע זה כולל את הצוואר, הגרון ושורש הלשון. כל הצלילים הקוליים מקורם כאן, וניתן לחסום אותם על ידי התכווצויות שרירים המונעות מהאנרגיה לנוע מעלה והחוצה מהפה. קטע זה יכול גם למנוע מאיתנו לקבל אנרגיה מבחוץ.

היצירתיות נחסמת שם, הביטוי האישי שלנו, הגוון שלנו והיחודיות שלנו בעולם.

כמה פעמים בלענו את הרוק כדי למנוע מהדמעות לעלות דרך הגרון ולהגיע לעיניים? כמה בלענו מילים שממש רצינו לומר, יצירות, ביטויים?? הכל נשאר שם וממשיך לחסום את יכולת הביטוי והיצירה שלנו. בנוסף רגשות כמו כאב, פחד וכעס גם הם שם: הפחד נתקע בצוואר, הכעס בצידי הצוואר והכאב בקדמת הגרון. 

הראש שלנו מחובר לגוף שלנו דרך הצוואר והגרון. פשוטו כמשמעו, המיינד והגוף נפגשים בשלב זה, ושם מתבטא הדחף להישאר בשליטה צורך להישאר בשליטה, אפשר כבר להבין כמה מתח מצטבר באזור זה. בריטיט נשחרר ונפתח את האזור.

✪ ✪ ✪

השילוב של העבודה עם שלודת האזורים האלו : עיניים, פה, גרון-צוואר  יוצר הזדמנות רבת עוצמה לשנות את הפנים, מעודד הבעה רגשית גדולה יותר, שחרור השריון והשלכת המסכה.

כתוצאה מכך, הפנים מתעוררות מחדש, מסוגלות להראות מגוון רחב יותר של רגשות והבעה אותנטית ועם זאת מתחים שהצטברו במשך שנים משתחררים, וקונפליקטים רגשיים רבים שמקורם במתח שנמצא בגוף ובמיוחד באזור הפנים.

כמובן, שאת/ה עדיין תוכל/י לשחק פוקר, את/ה תוכל/י לשמור על הבעה קפואה אם תצטרך/י, אבל הפנים עצמן כבר לא תהיינה מתות, כבר לא באחיזה של דפוסי שליטה כרוניים.

לאחר הריטיריט תגלה/י שמה שנמצא בפנים יצא יותר בקלות, והחוץ יוכל לחדור עמוק יותר לתוך הליבה, מכיוון שכלי ההבעה הבסיסיים שלך – העיניים, הפה והגרון – יהיו זמינים יותר כדי לעזור לזרימת האנרגיה הדו-כיוונית הזו.

זה פותח את הדרך למטה אל מרכז הרגשות הגדול הראשון: הלב, לשם נלך בריטריט הבא (כנראה במאי).

בסופ״ש זה, תפתח את השער למערכת האנרגטית שלך. תוריד/י את המכסה מהסיר, כך שתוכל/י לגשת בקלות רבה יותר למה שנמצא מתחת לראש. 

*בהמשך יתקיימו גם ריטריטים שיתמקדו בהמסרת השריון באזורים שמתחת לראש והשתתפות בריטריט זה היא תנאי חובה.

שיתוף

bottom of page