top of page

שבת, 25 בדצמ׳

|

סטודיו טנע

Eye RELEASE Control (sold out)

יום שלם המוקדש להסרת השריון השרירי מסיגמנט העיניים (Ocular segment de-armoring)

ההרשמה סגורה
אירועים אחרים
Eye RELEASE Control (sold out)
Eye RELEASE Control (sold out)

זמן ומיקום

25 בדצמ׳ 2021, 10:00 – 20:00

סטודיו טנע, עין שמר

פרטי האירוע

פולסיישן זו עבודה שמטרתה להחזיר את הפעימה הטבעית אלינו.

(Pulsation בתרגום לעברית: פעימה)

היקום פועם באופן טבעי בצורה של טעינה ופריקה של אנרגיה. ואילו אנחנו, בני האדם, לפעמים נתקעים בפעימה לא נכונה, טוענים הרבה ולא פורקים באופן הטבעי, בעיקר רגשות. זה קורה לנו מכל מיני סיבות (התניות, דפוסים ) ואז נוצר סבל וחוסר הרמוניה דבר המתבט בתחושות בגוף, בזרימה של האנרגיה, בחיוניות ובחווית החיים שלנו - אנו סובלים.

התקיעות הזאת מתבטאת בגופנו, ממש בשרירים. תקיעות זו משפיעה על היכולת שלנו לבטא את עצמנו. כתוצאה מכך אנו מתקשים לבטא רגשות, מרגישים פחות חיים, חרדים, מדוכאים, לא״אנחנו״ ובאופן כללי לא בהרמוניה עם עצמנו ועם הסביבה.

וילהלם רייך נתן שם לתקיעות הזאת: ״שריון שרירי״.

וילהלם רייך חילק את השריון השרירי לשבע קבוצות של שרירים הנראות כמו טבעות העוטפות את גופנו. במצב טבעי ובריא הן מתרחבות ומתכווצות בשיתוף פעולה קצבי כדי לאפשר לדחפים אנרגטיים לזרום דרך הגוף בקבלה מלאה וטוטאליות. זה יכול להיות כעס, הנאה, עצבות, או תחושות מיניות. יש תחושה שהגוף אומר ״כן״ לכל מה שזורם דרכו באותו הרגע והביטוי שיוצא הוא תואם עם הדחף שקורה בפנים, בליבה.

כשאנו חצויים אנרגטית, סיגמנטים אילו פועלים בצורה לא הרמונית או בצורה הפוכה אחד מהשני ומונעים מגל האנרגיה לזרום בחופשיות דרך הגוף. סיגמנט אחד או יותר עלולים לעצור את הרגש או את הדחף האקספרסיבי. יש גישה של ״לא״ בגוף וחסימה של ביטוי רגשי וביטוי באופן כללי.

לזה קוראים ״חסימה״ - חסימה אנרגטית או שרירית.

בפולסיישן, אנו ממיסים ומשחררים את השריון הזה על ידי עבודה עם הגוף והנשימה, תרגילים ביו אנרגטיים, תרגילי קרקוע, מדיטציה ושחרור רגשי.

אנו חוזרים אל הגוף, מטעינים אותו באנרגיית חיים ונעזרים בשפע של תרגילים גופניים כדי לשחרר את שתקוע. משקשקים, מתמסרים, צועקים, צוחקים, בוכים, רוקדים, ועל ידי כך מאפשרים לאנרגיית החיים לנוע בנו בחופשיות - מאפשרים לפעימה הטבעית לקרות בנו.

כשאנרגיית החיים נעה בחופשיות ומתקיימת בנו פעימה טבעית אנו מרגישים שלווה ורגיעה עמוקה, תחושה של שלמות והרמוניה, אהבה.

את תהליך שחרור השריון מתחילים מקבוצת השרירים העליונה ביותר המכונה ״Ocular Segment״, סיגמנט העיניים, שכולל את השרירים מסביב לעיניים, המצח והגבות, הראש: חלקו העליון, צדדיו וחלקו האחורי, גשר האף והלחיים העליונות, סיגמנט זה כולל גם שרירי צוואר שיושבים ממש מתחת לחלקה האחורי של הגולגולת.

זו הסדנה הראשונה בסדרת הסדנאות שאני מקיימת להסרת השריון כך שהשתתפות בה היא בעצם התחלה של דרך מופלאה.

✨👁👁✨ Eye RELEASE Control ✨👁👁✨

זו סדנה אינטנסיבית של יום שלם המוקדשת לשחרור סיגמנט העיניים.

נחזור אל הגוף. נחמם את הגוף עם ריקוד, נתחבר אחד לשניה, נשתף, נלמד ונעמיק יותר על השריון השרירי בכלל וסיגמנט העיניים בפרט, נחזור אל הגוף על ידי תרגילים מקרקעים, נתרגל מדיטציות אקטיביות שמניעות אנרגיה בגוף ומטעינות את אזור העיניים באנרגיה, נעבוד בזוגות ונחווה תרגיל עוצמתי לשחרור המתח הכרוני מהשרירים באזור זה. ננשום נשימות עמוקות המטעינות את הגוף בחמצן, ננוע, ניתן לקול להישמע, נאפשר לתחושות והרגשות להיות. נתבטא.

בסיום היום, יהיה לנו זמן לאינטגרציה עם מדיטציה אקטיבית שמווסתת את המערכת האנרגטית בגוף ומרגיעה את מערכת העצבים, נשתף אחד עם השניה בחוויות היום, נוכל לשאול שאלות ונצא מיום זה רגועים יותר ורואים טוב יותר - ראיה פנימית וחיצונית.

כאן יש קישור לשיר מאוד יפה. שיר שמאוד מתאר את תחושת האחרי של המסת השריון... :)

👁👁✨ 👁👁✨ 👁👁✨ 👁👁 ✨👁👁✨ 

היכן ומתי?

25.12.2021

יום שבת

בין השעות 10:00  - 20:00

בחלל מקסים בעין שמר (ליד פרדס חנה).

השתתפות והרשמה:

👁 הסדנה היא סדנת עומק אינטנסיבית המפגישה עם הגוף בצורה אקטיבית וכן עם הרגשות.

👁 במידה ואובחנת כמתמודד/ת עם אתגר נפשי כלשהו בבקשה דבר/י איתי על זה לפני הרישום.

עלות:

450 ש״ח בהרשמה מוקדמת (עד 27.11).

550 ש״ח לאחר מכן.

הרשמה:

שלח/י הודעה בוואצאפ בלבד למספר: 054-2429889 או למייל: satyambodybreath@gmail.com

(נמצאת בחו״ל)

שמחה ומתרגשת לחלוק איתך,

אלה-סטיאם סמירנוב

👁👁✨ 👁👁✨ 👁👁✨ 👁👁 ✨👁👁✨ 

מדוע ואיך נוצר השריון בסיגמנט העיניים?

כי לא רצינו לראות.

כילדים וילדות היינו פתוחים ופגיעות באופן טבעי להשפעות אנרגטיות ורגשיות סביבנו.

כשילד מוקף באווירה אוהבת, שנוצרת על ידי הורים אכפתיים ואוהבים, הוא קולט – ויזואלית ואנרגטית – את כל הרשמים הללו, בעיניים פקוחות לרווחה, עיניים בוטחות.

עם זאת, ילד שמוצא את עצמו בבית בין הורים שרבים וצועקים אחד על השני - יחסום באופן לא מודע את האנרגיה האלימה הזו מלהיכנס, במיוחד מבחינה ויזואלית, כי אף ילד לא רוצה לראות דברים מסוג זה מתרחשים סביבו.

כי לא רצינו לְהֵרָאוֹת.

שרירים מתוחים מסביב לעיניים מכילים רגשות מודחקים וביטויים ספונטניים שנחסמו.

אמרו לנו שאסור לבכות - למדנו לעצור את הדמעות ואפילו לא להביע כאב או צער דרך העיניים שלנו.

הבנו שהחברה לא מקבלת אותנו כשאנו כועסים ולמדנו לא לתת לכעס להראות דרך הגוף  ולעבור דרך עיניים, לא לכווץ את הגבות ולא להביע את כעסנו דרך העיניים, כדי שחלילה לא יראו...

אותו דבר גם עם פחד ואפילו עם שמחה והנאה! וכן הלאה...

מנגנוני הדחקה אילו ממשיכים לפעול אצלנו עדיין גם כמבוגרים למרות שהיום אנו בטוחים יותר לבחור מה לראות ובטוחים יותר להביע את עצמנו ויכולים להמיס את השריון.

העיניים של רובנו הפכו להיות כמעט חסרות הבעה, לעיתים אף כבויות ומתות.

כשסיגמנט העיניים משוריין:

👁 העיניים שלנו הן נקודת המגע שלנו עם אחרים והכלי שלנו לתפיסת העולם. כשיש לנו שריון עיני, הראייה שלנו עלולה להיות מעוותת, ואנו עלולים לפרש דברים לא נכון, מרגישים יותר פחד ובלבול, חווים ראייה מטושטשת לפעמים, מחמיצים רמזים ויכולים ליצור השקפת עולם שלמה המבוססת על תפיסה לא ברורה ואף רחוקה מהמציאות.

👁 העיניים שלנו יכולות להיראות ולהרגיש מתות; האור מושתק.

👁 עם שריון עיניים, אנו יכולים להרגיש סגורים בפני אחרים, יש לנו בעיות אמון כרוניות, אנו עשויים להיות חשדניים, ערניים ודרוכים ומרגישים שתמיד צריכים להיות בשליטה. אנו עשויים להרגיש צורך להיות תמיד בשליטה על אחרים כדרך להרגיש בטוחים.

👁 כשזה מגיע לאינטימיות אנו מתקשים ביצירת קשר, ביצירת מרחב ומקום לאחר בעינינו וקשה לנו להסתכל ישר בעיניים בהבעה פתוחה ואמיתית.

👁 הראש שלנו יכול להרגיש מחניק, מתוח ומכווץ באופן כרוני, ואנחנו עלולים לחוות כאבי ראש חזקים, כאב חריף בחלק האחורי התחתון של הראש, או עשויים להרגיש מעין כיפה הדוקה ומתוחה על כל הגולגולת שלנו.

👁המצח שלנו יכול להיות מכווץ, וחסר תנועה, וייתכן שחסרה לנו היכולת להתבטא בזרימה ובחופשיות...

👁 כשסגמנט העיניים משוריין נראה ונחוש כמו שיש לנו מסכה הדוקה על המצח והעיניים.

👁 חסימה סביב העיניים לובשת לעתים קרובות צורה של קוצר ראייה שיכול להיות מצב הקשור למתח, שמקורו בפחד.

(אני יכולה להעיד שהראיה שלי השתפרה מאוד מאז שהתחלתי לראשונה עם עבודת הסרת השריון מהעיניים לפני מספר שנים, בצורה שלא מוכרת לאופטומטריסט שלי.)

👁 ראייה טובה כוללת לא רק את העיניים הפיזיות, אלא גם את העיניים של ההבנה והאינטואיציה. העיניים הפיזיות עשויות לתפקד בצורה מושלמת, בעוד מצב של כמעט עיוורון יכול להתקיים ברמה אנרגטית או אינטואיטיבית.

אלו הם חלק מהתסמינים של חסימה עינית.

מה תרגיש/י לאחר שתמיס/י את השריון שבסיגמנט העיניים?

👁 שרירים מתוחים מסביב לעיניים מכילים רגשות מודחקים, וכאשר הרגשות הללו יתעוררו ויתחילו להשתחרר מהעינייך, הם יביאו בעקבותיהם בהירות חדשה של ראייה.

👁 עבודה עם סיגמנט העיניים היא כמו להוריד את המכסה מהסיר... ברגע שסיגמנט זה משתחרר, הוא מתחיל לפתוח תעלות לאנרגיה לעבור מטה כל הדרך אל שאר הגוף... ואז אנרגיה יכולה להיכנס ו'לגעת' בכל אחד מהסיגמנטים התחתונים, בדיוק כפי שאנרגיה יכולה לעלות מכל מרכז ולהתבטא החוצה דרך העיניים.

👁 ככל שתחווה/י יותר עבודת גוף ונשימה ניו- רייכית להסרת השריון מסגמנט העיניים, העיניים שלך  תוכלנה להיות שוב בהירות, מלאות חיים ופקוחות לרווחה.

👁 תוכל/י לבטא רגשות. תוכלי לבטא את העצב, ההתרגשות, הפחד והכעס ה״תקועים״ בראש, במצח ובעיניים שלנו.

באמצעות תרגילים המסייעים להניע את העיניים, עיסוי של האזור ושחרור של רגשות עצורים, העיניים שלנו יכולות להיות ברורות, פקוחות לרווחה ומלאות בחיים.

אז העיניים הופכות לכלי לראיה בהירה פנימית וחיצונית וכלי צלול ובהיר לספיריט שלנו, שכן העיניים הן החלונות לנשמה.

קישורים רלוונטיים:

על השיטה ״פולסיישן״.

על וילהלם רייך.

על אלה-סטיאם סמירנוב.

שיתוף

bottom of page